Pamje rrëqethëse nga Bejruti, babai nuk di si ta shpëtojë fëmijën - Bota Sot
Pamje rrëqethëse nga Bejruti, babai nuk di si ta shpëtojë fëmijën

Azia

Pamje rrëqethëse nga Bejruti, babai nuk di si ta shpëtojë fëmijën

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 22:45
Në një prej tyre shikohet një baba i pushtuar nga paniku, i cili bën gjithçka për të mbrojtur djalin e tij të mitur.

50 të vdekur dhe mbi 2.700 të plagosur, ky është bilanci i raportuar deri më tani nga shpërthimi i ndodhur në kryeqytetin e Libanit, Bejrut.

Pamje të shumta janë duke qarkulluar këto minuta në rrjete sociale. Në një prej tyre shikohet një baba i pushtuar nga paniku, i cili bën gjithçka për të mbrojtur djalin e tij të mitur.

Babai shihet teksa përqafon të birin për ta qetësuar, por kur pa që dridhjet filluan të shtoheshin akoma më shumë si pasojë e shpërthimit, ai e fut nën tavolinë dhe me trupin e tij e kthen si mburojë për të. Sakaq, kujtojmë që në Bejrut kanë ndodhur të paktën dy shpërthime të fuqishme.

Dyshimet paraprake tregojnë se shkak i shpërthimit ishte një depo gjigante me mjete piroteknike që gjendej në afërsi të portit detar të këtij qyteti.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat