Vëllaznimi në finalen e play-off-it - Bota Sot
Vëllaznimi në finalen e play-off-it

Basketboll

Vëllaznimi në finalen e play-off-it

Më: 9 prill 2019 Në ora: 16:54
Vëllaznimi në finalen e play-off-it

Vëllaznimi nga Gjakova ka shënuar fitore me rezultat 68:76 në takimin kthyes të zhvilluar në Prishtinë, për ta arritur kështu finalën e play-offit në Ligën e Parë në basketboll. 
Më të merituarit për fitorën e Vëllaznimit ishin Atik Koshi me 25 pikë, 5 kërcime e 3 asistime dhe Edmond Kryeziu me 23 pikë, 3 kërcime dhe 2 asistime. 
Te Don Bosko Dion Haxhosaj dhe Rinor Ahmeti shënuan nga 22 pikë, por nuk mjaftoi për fitore. 
Vëllaznimi në finalen të play-offit do të takohët me Feronikelin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...