Griffin tërhiqet nga NBA pas 13 sezonesh

Basketboll

Griffin tërhiqet nga NBA pas 13 sezonesh

Më: 17 prill 2024 Në ora: 13:59
Blake Griffin

Koha e Blake Griffin në NBA ka marrë fund. Basketbollisti profesionist 35-vjeçar njoftoi se do të tërhiqet pas 13 sezonesh.

Blake ishte zgjedhja e parë e përgjithshme në NBA 2009 dhe luajti për L.A. Clippers për shtatë sezone. Ai gjithashtu ka luajtur për Detroit Pistons, Brooklyn Nets dhe Boston Celtics, transmeton Klankosova.tv.

“Jam mirënjohës për çdo moment të vetëm, jo vetëm për të mirat: fitoret, çmimet, dhe kohërat e paharrueshme të kaluara me familjen, miqtë, fansat, shokët e skuadrës dhe trajnerët”, tha Blake.

“Unë mund të vazhdoj për njerëzit në jetën time që kanë kontribuar jashtëzakonisht shumë në karrierën time, por në këtë letër të shkurtër, më duhet të falënderoj prindërit e mi, Tommy dhe Gail, dhe vëllain tim, Taylor, për mbështetjen dhe udhëzimin e tyre të pakushtëzuar.

Së fundi, agjenti im Sam Goldfeder, i cili ka qenë një zë i palëkundur i arsyes dhe këshilltari im i kohës së luftës, faleminderit”.

Ai shtoi: “Unë jam po aq mirënjohës për momentet jo shumë të mira: humbjet, dëmtimet, shumë operacione, mësimet dhe dhimbjet e zemrës. Të gjitha këto përvoja i bënë 14 vitet e mia në ligë vërtet të paharrueshme dhe nuk mund të mos ndihem mirënjohës”.

“Loja e basketbollit më ka dhënë shumë në këtë jetë dhe nuk do të ndryshoja asgjë”, përfundoi Blake. “E fundit, por sigurisht jo më pak e rëndësishme, këtu vjen pjesa e detyrueshme “Jam i emocionuar për kapitullin tim të ardhshëm” – thjesht po bëj shaka, mbarova”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat