Terik Bridgeman është aloja e re te KB Bashkimi - Bota Sot
Terik Bridgeman është aloja e re te KB Bashkimi

Basketboll

Terik Bridgeman është aloja e re te KB Bashkimi

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 12:21
Terik Bridgeman është aloja e re te KB Bashkimi

Klubi i basketbollit Bashkimi nga Prizreni përforcohet me një basketbollist të huaj! “Lojtari me prejardhje nga Amerika Terik Bridgeman i gjatë 198 cm është përforcimi më i ri i klubit tonë.

Në Superligën e Gjeorgjisë përkatësisht në klubin Cactus Tiblisi luajti për dy edicione ndërsa vetëm në sezonin 17/18 Bridgeman luajti me mesatare prej 12 pikë dhe 8 kërcime për ndeshje.

Para saj ishte pjesë e William Paterson në NCAA ku kishte rreth 13 pikë për ndeshje.

Bridgeman është një lojtar mjaft i lëvizshëm, njihet për saktësi nga distanca dhe gjysmë distanca dhe për depërtime energjike”, bëhet e ditur nga klubi prizrenas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat