Mbahet Klinika për vëzhguesit - Bota Sot
Mbahet Klinika për vëzhguesit

Basketboll

Mbahet Klinika për vëzhguesit

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 10:19
Mbahet Klinika për vëzhguesit

Më 21 shtator (e shtunë) nga ora 11:00 në sallën e Konferencave të “Hotel International Prishtina” do të mbahet Klinika për vëzhguesit e të gjitha listave të FBK-së, si dhe licencimi i gjyqtarëve fillestarë dhe licencimi i Vëzhguesve të listës C.

Në klinikë përveç prezentimeve të gjithë vëzhguesit dhe gjyqtarët fillestarë do ti nënshtrohen Online Testit nga njohja e rregullave të basketbollit, si dhe punës praktike mekanika 2PO.

Klinika do të udhëhiqet nga FIBA Referee Instruktori Nacional, Faton Kurshumlija.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...