Fetahu është shprehur i gatshëm të ndihmojë Shoqatën

Basketboll

Fetahu është shprehur i gatshëm të ndihmojë Shoqatën

Më: 28 dhjetor 2019 Në ora: 10:41
Fetahu është shprehur i gatshëm të ndihmojë Shoqatën

Në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është nënshkruar Memorandumi i Bashkëpunimit me Shoqatën e Gazetarëve Sportivë të Kosovës (SHGSK).  

Marrëveshja është nënshkruar nga kryetari i FBK-së, Arben Fetahu dhe kryetari i SHGSK-së, Edmond Thaqi. 

Fetahu është shprehur i gatshëm të ndihmojë Shoqatën dhe gazetarët në çfarëdo forme që është e mundur, derisa FBK-ja mbetet e përkushtuar të jetë sa më afër mediave. 

Në anën tjetër, i kënaqur me nënshkrimin e marrëveshjes ishte edhe Thaqi, i cili shtoi se, është kënaqësi që kanë bashkëpunime të ngushta me federatat sportive në Kosovë, veçanërisht me FBK-në. 

Një nga pikat e marrëveshjes është edhe udhëtimi i gazetarëve kur Kombëtarja e Kosovës luan si mysafir.  

Për këtë, të dyja palët janë shprehur të kënaqur, me shpresë se bashkëpunimi do të thellohet më shumë.  

Federata e Basketbollit e Kosovës gjithmonë ka qenë afër mediave dhe kërkesave të gazetarëve sportivë në vend, duke i informuar për të gjitha aktivitetet që zhvillon. FBK-ja njëkohësisht falënderon të gjitha mediat për përkrahjen dhe përcjelljen e aktiviteteve të shumta që ka organizuar gjatë vitit 2019, derisa edhe më shumë ngjarje do të zhvillohen gjatë vitit të ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat