E ka nënën e tij në koma

Basketboll

E ka nënën e tij në koma

Më: 25 mars 2020 Në ora: 15:24
E ka nënën e tij në koma

E ka nënën e tij në koma.

Karl-Anthony Towns, basketbollisti i Minnesota Timberwolves në NBA, ka dashur të ndajë me fansat përvojën e tij të hidhur me Koronavirusin. Nëpërmet një videoje në Instagram, ai rrëfeu se nëna e tij, aktualisht, është në gjendje kome farmakologjike, pasi u testua pozitive me Covid-19:

“Nuk e kam parë me ditë të tëra”,  – rrëfeu ai me lot në sy. – “Por pres përditësime nga klinika, ku është shtruar, për gjendjen e saj. Është shumë e vështirë. Por përpiqem të jem pozitiv dhe sa më i fortë për të gjithë familjen time.

Doja ta bëja këtë video për ta sqaruar se kjo është serioze. Kjo sëmundje është e vërtetë. Mbani distancë sociale, mos shkoni në vende të mbushura me njerëz! Do të vazhdojmë të luftojmë dhe do ta mposhtim këtë virus!".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat