Peja nënshkruan me trajnerin e famshëm

Basketboll

Peja nënshkruan me trajnerin e famshëm

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 17:21
Peja nënshkruan me trajnerin e famshëm

Klubi i basketbollit Peja ka nënshkruar me trajnerin e famshëm kroat, Edi Xhelalija

“Zyrtare: Edi Xhelalija trajner i KB Peja për sezonin 20/21

Kroati Edi Xhelalija vjen nga Liga e Parë e Kampionatit kroat.

Në sezonin e vitit 2018/2019 ka qenë trajner i përfaqësueses së Kuvajtit dhe vjen në Pejë pas udhëheqjes së klubit  Shibenka në sezonin e kaluar.

Edi në vitin 2012 është përzgjedhur si trajneri më i mirë kroat i vitit.

Welcome Edi”, ka shkruar KB Peja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat