Trepça - Peja, sot zhvillohet gjysmëfinalja e parë

Basketboll

Trepça - Peja, sot zhvillohet gjysmëfinalja e parë

Më: 8 maj 2022 Në ora: 12:26
Trepça-Peja, sot zhvillohet gjysmëfinalja e parë

Trepça dhe Peja do të përballen sot në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Superligën e Kosovës në basketboll nga ora 17:00.

Mitrovicasit përfunduan garat e rregullta në pozitën e dytë, kurse pejanët eliminuan Bashkimin për tu kualifikuar në gjysmëfinale.

Në Kampionat, ‘Xehetarët’ kishin 19 fitore e nëntë humbje, ndërsa verdhezinjtë 18 fitore e dhjetë humbje.

Në Superligë u përballën katër herë, ku tri fitore shënuan mitrovicasit dhe një pejanët.

Në Kupë gjithashtu kishte fituar skuadra nga Mitrovica, që fitoi trofeun e çmuar, kurse skuadra nga Peja ka fituar titullin e Ligës Unike.

Të dy skuadrat duan trofeun e dytë për këtë edicion. Ekipi që arrin tri fitore, kualifikohet në finalen e madhe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat