Koronavirusi prek edhe Anthony Joshuan? - Bota Sot
Koronavirusi prek edhe Anthony Joshuan?

Boksi

Koronavirusi prek edhe Anthony Joshuan?

Më: 26 mars 2020 Në ora: 22:33
Anthony Joshua

Koronavirusi ka prekur shumë figura të njohura të sportit, madje edhe Anthony Joshua është izoluar.

Boksieri anglez Antoni Joshua, kampioni i botës për pesha të rënda, është urdhëruar të rrijë në izolim në shtëpi, duke qenë se ka takuar Princ Çarlsin e Anglisë, i cili rezultoi pozitiv në testin e koronavirusit.

Infektimi i Princ Çarlsit, i cili është pasardhësi i fronit britanik, u bë i ditur të mërkurën, ndërkohë boksieri Joshua tashmë duhet të ndjekë procedurat e vetëkarantinimit.

“Antoni Joshua është në shtëpi dhe po ndjek të gjitha udhëzimet e qeverisë. Ai është në formë dhe mirë me shëndet,” deklaroi zëdhënësi i tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat