Haxhi Krasniqi:Unë do ta mposht Rockyn bindshëm - Bota Sot
Haxhi Krasniqi:Unë do ta mposht Rockyn bindshëm

Boksi

E shtunë, 17 nëntor 2018

Haxhi Krasniqi:Unë do ta mposht Rockyn bindshëm

Më: 30 korrik 2018 Në ora: 17:08
Haxhi Krasniqi:Unë do ta mposht Rockyn bindshëm

Boksieri i mirënjohur nga Kosova, Haxhi Krasniqi, kërkon të jetë në piedestalin më të lartë të boksit, kampion i botës.  Ai përmes një postimi në Instagram i ka kërkuar kampionit të WBA, Rocky Fielding një meç gjatë këtij viti. “Hej Rocky Fielding, ju fituat titullin e Botës në Gjermani, por nëse mendoni se e keni përfunduar në Gjermani atëherë jeni gabim! Si kampion i tanishëm evropian i EBU-së, tani do të doja të ktheja Titullin Botëror në Gjermani dhe këtu unë ju sfidoj zyrtarisht për të luftuar! Le të bëjmë meçin këtë vit! Jam gati dhe unë do ta mposht Rockyn bindshëm!”, ka shkruar Krasniqi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test