Zëvendëskryeministri kinez vizitë në Uashington për bisedimet tregtare - Bota Sot
Zëvendëskryeministri kinez vizitë në Uashington për bisedimet tregtare

Bota

Zëvendëskryeministri kinez vizitë në Uashington për bisedimet tregtare

Më: 11 janar 2019 Në ora: 17:33
Dinald Trump dhe Liu He

Zëvendëskryeministri kinez, Liu He, krye negociator në bisedimet tregtare me SHBA-në do të udhëtojë në Uashington në fund të muajit për të vijuar negociatat, la të kuptohej sekretari për Thesarin, Steven Mnuchin.

Sekretari amerikan i Shtetit për Financat, Donald Trump u pohoi gazetarëve në vazhdën e një seance në Kongres se synimi ishte organizimi i një vizite të zyrtarit të lartë kinez gjatë këtij muaji, sipas njoftimeve të ‘’Bloomberg News’’ të konfirmuara nga një zëdhënëse e Thesarit.

Mnuchin saktësoi se mbyllja e pjesshme e qeverisë (“shutdown”)  për shkak të një sprove force buxhetore nuk do të ishte pengesë për këtë takim. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...