Mike Pence kërkon t’i jepet fund qeverisjes së Maduros në Venezuelë - Bota Sot
Mike Pence kërkon t’i jepet fund qeverisjes së Maduros në Venezuelë

Bota

Mike Pence kërkon t’i jepet fund qeverisjes së Maduros në Venezuelë

Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 22:39
Mike Pence

Zëvendëspresidenti i SHBA-së, Mike Pence, është duke punuar që të rritet presioni mbi Presidentin e Venezuelës, Nicolas Maduro.

Ai në një tubim këtë të premte ka thënë se koha për dialog ka mbaruar dhe se të gjitha opsionet janë të tavolinë për zëvendësimin e qeverisjes së Marudo, shkruan AlJazeera.

“Kjo është kohë dialogu. Është koha për të vepruar”, ka thënë Pence.

“Është koha që t’i jepet fund diktaturës së Maduros një herë e përgjithmonë”.

SHBA ka njohur liderin opozitar, Juan Guaido si president të përkohshëm të Venezuelës dhe që ka ftuar edhe shtetet tjera të veprojnë njësoj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...