Ushtria e Maduros nis stërvitjen për t'i bërë ballë një grushti të mundshëm shteti - Bota Sot
Ushtria e Maduros nis stërvitjen për t'i bërë ballë një grushti të mundshëm shteti

Bota

Ushtria e Maduros nis stërvitjen për t'i bërë ballë një grushti të mundshëm shteti

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 22:51
Ushtria e Maduros nis stërvitjen për t'i bërë ballë një grushti të mundshëm shteti

Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimet ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori”.

“Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe pavarësinë  u shpreh ai gjatë një fjalimi të mbajtur para ushtrisë së tij. Ai është duke u përgatitur për të penguar çdo grusht shteti kundër tij pasi SHBA’të dhe aleatët e saj mbështetën vetë presidentin e përkohshëm Guaido.

Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e "ushtrimeve ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori"

Nicolas Maduro, e ka përshkruar trajnimin ushtarak si 'më të rëndësishmin në historinë e Venezuelës. Ai është duke u përgatitur për të penguar çdo grusht shteti kundër tij pasi SHBA’të dhe aleatët e saj mbështetën vetë presidentin e përkohshëm Guaido.

Stërvitjet pritet të zgjasin deri më 15 shkurt dhe do të bëhen ushtrimet më të mëdha ushtarake që Venezuela ka mbajtur në historinë e saj 200-vjeçare, tha Presidenti aktual Maduro.

"Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe pavarësinë  u shpreh ai gjatë një fjalimi të mbajtur para ushtrisë së tij.

Guaido, opozitari i cili u vetëshpall president i përkohshëm i Venezuelës në janar mori “bekimin” e menjëhershëm të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të tij në Evropë dhe në të gjithë Amerikën Latine.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...