Gjermania mirëpret futjen e Arabisë Saudite në listën e zezë - Bota Sot
Gjermania mirëpret futjen e Arabisë Saudite në listën e zezë

Bota

Gjermania mirëpret futjen e Arabisë Saudite në listën e zezë

Më: 14 shkurt 2019 Në ora: 21:42
Angela Merkel

Gjermania ka mirëpritur një vendim të Bashkimit Evropian, me anë të të cilit Arabia Saudite është futur në listën e zezë të kombeve të cilat përbëjnë kërcënim për shkak të kontrollit të dobët të financimit të terrorizmit dhe pastrimit të parave.

Këtë e kanë thënë këtë të enjte nga Ministria e Financave të Gjermanisë, shkruan Euronews.

Komisioni Evropian ka njoftuar se të ka shtuar në këtë listë të zezë, Arabinë, Panamanë dhe Nigerinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...