Bangladesh, tetë të vdekur dhe 50 të plagosur nga shpërthimi i një zjarri - Bota Sot
Bangladesh, tetë të vdekur dhe 50 të plagosur nga shpërthimi i një zjarri

Bota

Bangladesh, tetë të vdekur dhe 50 të plagosur nga shpërthimi i një zjarri

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 09:25
Ilustrim

Një zjarr ka lënë të vdekur tetë persona, më shumë se 50 të lënduar dhe 200 shtëpi të varfëra janë djegur plotësisht në Bangladesh, thanë policia dhe zjarrfikësit.

Një zyrtar tha se zjarri është shkaktuar nga një qark i shkurtër.

Bangladeshi është një vend i varfër ku rregullat e sigurisë rrallë ndjeken dhe aksidentet vrasin qindra vetë çdo vit.

Në 2013, kolapsi i fabrikës Rana Plaza vrau më shumë se 1.100 punëtorë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...