Terroristi duke dëgjuar këngë serbe vret dhjetëra myslimanë në një xhami në Zelandë të Re - Bota Sot
Terroristi duke dëgjuar këngë serbe vret dhjetëra myslimanë në një xhami në Zelandë të Re

Bota

Terroristi duke dëgjuar këngë serbe vret dhjetëra myslimanë në një xhami në Zelandë të Re

Më: 15 mars 2019 Në ora: 09:13
Pamje e shkeputur nga video

Një terrorist 28 vjeçar australian ka kryer sulm mbi një xhami në Zelandën e Re, duke vrarë të paktën 40 vetë.

Në disa pamje të publikuara, shihet momenti kur sulmuesi nga vetura niset për në xhami, hynë dhe vret 40 persona e shumë të tjerë mbesin të plagosur.

Në këtë video dëgjohet muzika serbe, derisa terroristi përgatitet për të kryer masakrën ndaj myslimanëve në xhami.

Shikoni më poshtë pamjet, ku dëgjohet muzika serb të cilët po e dëgjonte sulmuesi para se të niste sulmin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...