Pamje brenda gjykatës ku shihet terroristi që vrau 50 persona në Zelandë të Re - Bota Sot
Pamje brenda gjykatës ku shihet terroristi që vrau 50 persona në Zelandë të Re

Bota

Pamje brenda gjykatës ku shihet terroristi që vrau 50 persona në Zelandë të Re

Më: 16 mars 2019 Në ora: 11:54
Brenton Tarrant

Është publikuar video (blur) ku shihet Brenton Tarrant, terroristi që sulmoi dje dy xhami në Zelandën e Re.

Me veshjen e bardhë të të burgosurve dhe me pranga në duar, 28-vjeçari është akuzuar vetëm për vrasje, por pritet që mbi të rëndojnë edhe të tjera akuza.

Ai do të mbetet në paraburgim deri më 5 prill kur është caktuar seanca e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...