Libia në armëpushim për nder të Kurban Bajramit - Bota Sot
Libia në armëpushim për nder të Kurban Bajramit

Bota

Libia në armëpushim për nder të Kurban Bajramit

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 18:38
Foto ilustrim

Për nder të Kurban Bajramit, Libia ka armëpushim tre ditë.Ky armëpushim vjen për shkak të festës së Kurban Bajramit dhe do të zgjasë tre ditë.

Armëpushimi përfshin Qeverinë e Marrëveshjes Kombëtare dhe gjeneralin, Khalifa Haftar.

Forcat e tij e Haftar kanë sulmuar kryeqytetin, Tripoli, që nga prilli. Më shumë se 1.000 njerëz kanë vdekur, sipas Organizatës Botërore të Shëndetit.

Ahmad al-Mesmari, zëdhënësi i gjeneral Haftar, ka thënë se ai u pajtua me armëpushimin në mënyrë që qytetarët e Libisë të mund ta festojnë këtë Bajram në paqe.

Forcat e tij kanë sulmuar kryeqytetin, Tripoli, që nga prilli. Më shumë se 1.000 njerëz kanë vdekur, sipas Organizatës Botërore të Shëndetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...