Militantët vrasin 24 ushtarë - Bota Sot
Militantët vrasin 24 ushtarë

Bota

Militantët vrasin 24 ushtarë

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 07:55
Foto

Të paktën 24 ushtarë janë vrarë gjatë një sulmi të militantëve në Mali.

Ndërsa 29 të tjerë u plagosën gjithashtu një operacioni të përbashkët midis trupave nga Mali dhe Nigeria në rajonin kufitar Gao.

Ushtria e Malit tha se 17 terroristë u vranë dhe 100 të tjerë të dyshuar po mbahen në Tiloa.

Kjo vjen disa javë pasi 54 trupa ushtarakë u vranë gjatë një sulmi tjetër.

Detajet e sulmit nuk dihet ende dhe autoritetet nuk identifikuan grupin që qëndron pas sulmit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat