Furça e dhëmbëve “shkaktare” që 5 vjeçarja mund të ketë probleme me të folurit - Bota Sot
Furça e dhëmbëve “shkaktare” që 5 vjeçarja mund të ketë probleme me të folurit

Bota

Furça e dhëmbëve “shkaktare” që 5 vjeçarja mund të ketë probleme me të folurit

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 22:48
Celeste Gravenmeier

5 vjeçarja pëson incident, furça e dhëmbëve i krijon një vrimë në fytë

Një vajzë 5 vjeçe ka pësuar një incident, derisa ishte duke pastruar dhëmbët e saj.

Celeste Gravenmeier, ishte duke kërcyer mbi shtrat dhe të njëjtën kohë edhe duke pastruar dhëmbët, dhe kështu brusha i shkaktoi një vrimë brenda fytit të saj, shkruan Daily Mail.

Image

Babai i saj Mitchell Gravenmeier, nga West Valley City, duhej ta nxitonte atë për në spital.

Pas kësaj 5 vjeçarja iu nënshtrua një operacioni për më shumë se dy orë.

Image


Vajza e vogël tani po rikuperohet, por ka mbetur ‘e frikësuar’ për të larë dhëmbët dhe mund të përballet me probleme të të folurit në të ardhmen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat