Krijesa e çuditshme mund të vlej shumë pasuri - Bota Sot
Krijesa e çuditshme mund të vlej shumë pasuri

Bota

Krijesa e çuditshme mund të vlej shumë pasuri

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 15:47
Australia

Një krijesë misterioze e rrallë e detit është larë në një plazh të Queensland në Australi.

Një grua shpreson që një krijesë deti, e cila lahej në një plazh me rërë, mund t’i jepte asaj një pasuri të vogël.

Krijesa me ngjyrë të errët, mund të jetë një fenomen i rrallë dhe nëse verifikohet, mund të vlejë shumë para.

Gruaja ndau një foto të kafshës së çuditshme që lahej në plazhin Hervey Bay në Queensland, Australi dhe mori në mediat sociale për të pyetur nëse njerëzit mendonin se ishte një mustak toksik.

Ambergris, e njohur ndryshe si hollimi i zorrëve ose “ari lundrues”, përfundimisht ngurtësohet në ujë dhe është shumë i çmuar nga industria e bukurive.

Gruaja që postoi në lidhje me zbulimin e rrallë u këshillua që ta zhvendosë dhe ta vendosë në eBay.
 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat