Forcat ukrainase sulmojnë fshatin rus në kufi, plagoset një person

Bota

Forcat ukrainase sulmojnë fshatin rus në kufi, plagoset një person

Nga: A.SH Më: 15 maj 2022 Në ora: 08:48
Ukrainë

Një person është plagosur pasi forcat në Ukrainë qëlluan në një fshat rus afër kufirit, ka pohuar një zyrtar lokal rus, raporton Sky News, përcjell Bota sot.

Guvernatori i rajonit të Belgorodit Vyacheslav Gladkov e bëri deklaratën në Telegram.

“Fshati Sereda, rrethi urban Shebekinsky, u pushkatua nga territori i Ukrainës”, shkroi ai.

“Një civil ka mbetur i plagosur, ka marrë një plagë me predha. Ai do të marrë të gjithë kujdesin e nevojshëm mjekësor”.

Sky News nuk ka qenë në gjendje të verifikojë menjëherë pretendimin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat