Gati 50 raketa lundrimi u lëshuan në Ukrainë gjatë natës

Bota

Gati 50 raketa lundrimi u lëshuan në Ukrainë gjatë natës

Nga: A.SH Më: 25 qershor 2022 Në ora: 11:15
Foto ilustrim

Këshilltari presidencial i Ukrainës, Mykhailo Podolyak, ka thënë se 48 raketa lundrimi kanë goditur Ukrainën mbrëmë.

Në një përditësim në Twitter, ai tha se sulmet ishin "ekskluzivisht ndaj objektivave civile" dhe akuzoi Rusinë për "përpjekje për të frikësuar Ukrainën".

Siç raportuam më herët, qytetet fqinje lindore Lysychansk dhe Severodonetsk gjithashtu u përballën me sulme artilerie dhe ajrore këtë mëngjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat