Seri shpërthimesh në lagjen qendrore të Kievit

Bota

Seri shpërthimesh në lagjen qendrore të Kievit

Nga: A.SH Më: 26 qershor 2022 Në ora: 08:10
Foto ilustrim

Kyiv është goditur nga disa shpërthime këtë mëngjes, tha kryetari i bashkisë së qytetit Vitali Klitschko në aplikacionin e mesazheve Telegram.

Nuk ka informacione të mëtejshme të menjëhershme për shkakun e shpërthimeve në lagjen Shevchenkivskiy të kryeqytetit ukrainas, apo nëse ka viktima, përcjell Bota sot.

"Ekuipazhet e ambulancës dhe shpëtimtarët u dërguan në vendngjarje.

Informacion më të detajuar - më vonë," tha zoti Klitschko.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat