Dëgjohen shpërthime në qytetin qendror të Ukrainës, Cherkasy

Bota

Dëgjohen shpërthime në qytetin qendror të Ukrainës, Cherkasy

Nga: A.SH Më: 26 qershor 2022 Në ora: 11:21
Ukrainë

Shpërthime janë dëgjuar në qytetin qendror të Ukrainës, Cherkasy, tha guvernatori rajonal Oleksandr Skichko në aplikacionin Telegram.

Ai nuk dha detaje të tjera, përcjell Bota sot.

Cherkasy ka qenë kryesisht i paprekur nga bombardimet që kur Rusia pushtoi Ukrainën në shkurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat