Ukraina sekuestron 42 vagona hekurudhore me vlerë 800 mijë paund që i përkasin Rusisë

Bota

Ukraina sekuestron 42 vagona hekurudhore me vlerë 800 mijë paund që i përkasin Rusisë

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 16:03
Foto ilustrim

Kievi ka sekuestruar dhjetëra vagonë hekurudhore që i përkasin Rusisë, dhe ato përmbanin pasuri me vlerë rreth 800,000 £.

Policia Kombëtare e Ukrainës tha:

Vagonët me mallra dhe vlera materiale hynë në territorin e Ukrainës edhe para fillimit të pushtimit të plotë të pushtuesve dhe në kohën e fillimit të luftës, ato ndodheshin në komuniteti kufitar.

Për shkak të faktit se ato përmbanin substanca të rrezikshme që mund të shkaktonin një emergjencë, ata u larguan nga kufiri në një zonë me popullsi të rrallë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat