Ukraina përgënjeshtron separatistët: Lysychansk nuk është rrethuar

Bota

Ukraina përgënjeshtron separatistët: Lysychansk nuk është rrethuar

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 18:28
Ukrainë

Ushtria ukrainase ka hedhur poshtë pretendimet se separatistët e mbështetur nga Rusia dhe forcat ruse kanë rrethuar qytetin kyç lindor të Lysychansk.

Ruslan Muzytchuk, një zëdhënës i Gardës Kombëtare të Ukrainës i mohoi deklaratat në televizionin ukrainas.

Luftimet janë të ashpra rreth Lysychansk. Por për fat të mirë qyteti nuk është rrethuar dhe është nën kontrollin e ushtrisë ukrainase”, tha ai.

Një zëdhënës i forcave separatiste pro-ruse tha më herët për mediat shtetërore ruse se Lysychansk ishte plotësisht i rrethuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat