Horrori në Boston ende pa të dyshuar - Bota Sot
Horrori në Boston ende pa të dyshuar

Bota

Horrori në Boston ende pa të dyshuar

Më: 17 prill 2013 Në ora: 08:36

Askush ende nuk ka marr përgjegjësinë për shpërthimet në maratonën e Bostonit, thotë Byroja Federale e Hetimeve, FBI.

Hetuesit po ashtu thonë se dyshojnë që shpërthimi mund të jetë shkaktuar nga pajisje që i ngjan një tenxhereje me presion, që ishin bart me çanta shpine.

Dy bombat që shpërthyen të hënën vranë të paktën 3 veta, në mësin e të cilëve edhe një fëmijë 8 vjeç, dhe plagosën më se 170 të tjerë.

Presidenti amerikan Barack Obama ka sqaruar se shpërthimet po hetohen në pistën e një akti terrorist.

Obama ndërkaq pritet të vizitojë Bostonin ditën e enjten, sipas paralajmërimeve nga Shtëpia e Bardh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...