​Mijëra londinezë japin mbështetje refugjatëve - Bota Sot
​Mijëra londinezë japin mbështetje refugjatëve

Bota

​Mijëra londinezë japin mbështetje refugjatëve

Më: 12 shtator 2015 Në ora: 16:56

Mijëra njerëz janë mbledhur në qendrën e Londrës në shenjë mbështetje refugjatëve ndërsa pritet se tubime të ngjashme do të organizohen edhe në kryeqendrat tjera evropiane.

Disa mijëra njerëz janë mbledhur në Hyde Park në Londër dhe siq bën të ditur korrespodenti i AFP-së ata mbajnë pllakate ku midis tjerash shkruan: “Hapni kufijtë” .

Përveç tubimeve në Londër janë paralajmëruar tubime të ngjashme edhe në Berlin, Vjenë dhe Lisbonë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...