Peniani dëshiron negociata direkte me Uashingtonin - Bota Sot
Peniani dëshiron negociata direkte me Uashingtonin

Bota

E diel, 21 tetor 2018

Peniani dëshiron negociata direkte me Uashingtonin

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 22:12
Pamje nga takimi

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov tha sot se Koreja e Veriut kërkon bisedime të drejtpërdrejta me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në të njëjtën kohë ai tha se Rusia është e gatshme të ndërmjetësojë në këto negociata.

Lavrov ka thënë se dëshirën e Penianit ia përcolli sekretarit amerikane të Shtetit, Rex Tillerson, kur ata u takuan të enjten në margjinat e konferencës së Vjenë, raporton Reuters.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test