Publikohet marrëveshja mes Donald Trump e Kim Jong-un - Bota Sot
Publikohet marrëveshja mes Donald Trump e Kim Jong-un

Bota

E martë, 23 tetor 2018

Publikohet marrëveshja mes Donald Trump e Kim Jong-un

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 09:12
Marrëveshja mes Donald Trump e Kim Jong-un

Presidenti amerikan Donald Trump në takimin historik që zhvilloi sot me Presidentin e Koresë Veriore, Kim Jong-un,  kanë nënshkruar një marrëveshje për të konfirmuar paqe dhe stabilitet mes të dyja vendeve.

Në dokumentin tashmë të publikuar, theksohet se Donald Trump u zotua të ofrojë garanci të sigurisë për Republikën Popullore Demokratike të Koresë ndërsa Kim Jong- un potencohet të ketë riafirmuar angazhimin e tij të palëkundur për të përfunduar denuklearizimin e Gadishullit Korean.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test