May e pikëlluar pas vdekjes së McCain: Ishte nder ta quaja mik të Britanisë së Madhe - Bota Sot
May e pikëlluar pas vdekjes së McCain: Ishte nder ta quaja mik të Britanisë së Madhe

Bota

May e pikëlluar pas vdekjes së McCain: Ishte nder ta quaja mik të Britanisë së Madhe

Më: 26 gusht 2018 Në ora: 21:19
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, është shprehur e pikëlluar me rastin e vdekjes së senatorit John McCain.

“John McCain ishte një burrë shteti i madh, i cili mishëroi idenë e shërbimit mbi veten, kishte shkruar e para e qeverisë britanike.”

“Ajo theksoi se ishte një nder ta quante një mik  të Britanisë së Madhe.”

Kryeministrja i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta, familjes, miqve dhe popullit amerikan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...