Kapen 34 kg marihuanë në Igumenicë, arrestohet 24 vjeçari shqiptar - Bota Sot
Kapen 34 kg marihuanë në Igumenicë, arrestohet 24 vjeçari shqiptar

Diaspora

Kapen 34 kg marihuanë në Igumenicë, arrestohet 24 vjeçari shqiptar

Më: 6 shkurt 2019 Në ora: 19:10
Ilustrim

Një sasi prej 34 kg drogë e llojit marihuanë është sekuestruar nga policia greke në fshati Sajadhe të Igumenicës.

Lënda narkotike shkonte nga Shqipëria nën drejtim të Greqisë. Për pasojë, pranga ka përfunduar një shqiptar 24 vjeç, posedues i lëndës narkotike.

I riu i ka deklaruar policisë se drogën e kishte marrë pranë doganës së Mavromatit (Qafe-Bote).

Mbrëmë, në të njëjtin vend, është ndaluar një tjetër mjet, i cili ishte përshtatur një vend i posaçëm për fshehjen e drogës.

Brenda tij u gjeten dhe sekuestruan 39 pako me 21 kg 180 gram marijuanë. Ne pranga drejtuesi i mjetit, shqiptar 19-vjeç dhe pasagjeri, shqiptar 24-vjeç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...