Përdhunoi të dashurën, dënohet 21-vjeçari shqiptar në Itali - Bota Sot
Përdhunoi të dashurën, dënohet 21-vjeçari shqiptar në Itali

Diaspora

Përdhunoi të dashurën, dënohet 21-vjeçari shqiptar në Itali

Më: 5 prill 2019 Në ora: 08:52
Ilustrim

Ky është dënimi i diktuar gjatë ditës së djeshme ndaj shqiptarit Kledian Hoxhaj, 21 vjeçar, që jeton në San Concordio në Lucca. Aktualisht, i riu është i burgosur në Prato.

Ngjarja tronditëse që 21 vjeçari u bë protagonist daton në nëntor 2017. Në atë kohë, shqiptari kishte një lidhje dashurie me vajzën, por duke u shndërruar në xheloz paranojak.

Në të paktën tre ose katër raste, ai e kishte rrahur vajzën si ‘ndëshkim” për sjelljet që nuk i pëlqenin. Vajza nuk e kishte denoncuar. Në një mbrëmje, e reja ra dakord të qëndronte në shtëpinë e tij, i cili jetonte vetëm në San Concordio, për të kaluar natën aty për herë të parë.

Papritur, shqiptari sipas mediave italiane, shpërtheu në agresion të fortë ndaj saj .

Ai e kishte lidhur vajzën në shtrat duke e përdhunuar pa qenë në gjendje të kundërshtonte. Për shkak të xhelozisë së çmendur, e kishte grushtuar, kapur për fyti dhe madje e goditi me bishtin e fshesës, e cila ishte thyer për shkak të brutalitetit të goditjeve.

Një natë e pafundme terrori për vajzën, të cilës i kishte marrë edhe telefonin celular për të parandaluar thirrjen për ndihmë, raporton Panorama, transmeton Klan Kosova.

Rreth mesditës së ditës së nesërme, ai është veshur për të dalë duke e mbyllur në shtëpi dhe vajza duke përfituar nga një moment shpërqendrimi, ka marrë telefonin duke lajmëruar prindërit.

Para se të largohej, ai e kishte kërcënuar me vdekje: “Nëse më denoncon, unë do t’ju vras …”.

Prindërit e tronditur u çuan vajzën në dhomën e urgjencës, me shenja të rënda dhune, ënjtje dhe të nxira në pjesë të ndryshme të trupit

E nënshtruar dhe e frikësuar nga brutaliteti i dhunës, vajza sërish nuk donte ta denonconte, madje i ka dërguar mesazhe “pozitive”.

I riu, në sytë e policëve që e arrestuan, nuk u duk i penduar apo i mërzitur. Në të vërtetë, ai pohoi se e kishte mbrojtur veten nga vajza.

Tani, Hoxhaj, do të kalojë 8 vite të jetës së tij në burg, dënim i dhënë fal procesit gjyqësor me procedurë të shkurtuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...