Aksident në Itali, emigrantja shqiptare në gjendje të rëndë - Bota Sot
Aksident në Itali, emigrantja shqiptare në gjendje të rëndë

Diaspora

Aksident në Itali, emigrantja shqiptare në gjendje të rëndë

Më: 9 maj 2019 Në ora: 12:47
Aksident në Itali

Një aksident i rëndë është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm, në kryqëzimin e rrugëve Calatafimi dhe Porta Adige, në Itali.

Një makinë tip ‘Renault Clio’, e drejtuar nga një 56-vjeçar italian, përplasi një biçikletë me të cilën udhëtonte një 28-vjeçare shqiptare me banim në Ravigo.

Për pasojë emigrantja shqiptare mbeti e plagosur rëndë, duke u dërguar me urgjencë në spital, ku gjendja e saj paraqitet e rëndë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 07.15 të mëngjesit të kësaj të enjteje, ku rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta.

Policia shoqëroi drejtuesin e mjetit, teksa hetimet për ngjarjen janë në vijim.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...