Kokainë, kanabis/ Shkatërrohet banda shqiptare në Itali, kush janë të arrestuarit

Diaspora

Kokainë, kanabis/ Shkatërrohet banda shqiptare në Itali, kush janë të arrestuarit

Më: 27 qershor 2020 Në ora: 16:11
Policia italiane

Karabinierët në Alvito të Italisë kanë arritur të shkatërrojnë një bandë kriminale që merrej me trafik droge.

Policia italiane ka njoftuar se në pranga kanë përfunduar 4 burra shqiptarë, banor prej vitesh në Itali.

Nga ana e policisë së vendit fqinj është sekuestruar lëndë narkotike e llojeve të ndryshme si kokainë, marijuanë dhe hashash.

Të arrestuar kanë përfunduar shqiptarët:

-Qamil Proshka 39 vjeç, banues në Alvito

-Erjon Cara banues në Alvito (gjykata dha arrest shtëpie)

-Blerim Meka banues në Alvito

-Agron Isufi 43 vjeç

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat