Akuzohet për përdhunimin e një punonjëse, pronari shqiptar i një kazinoje në Zimbabwe del përpara gjykatës

Diaspora

Akuzohet për përdhunimin e një punonjëse, pronari shqiptar i një kazinoje në Zimbabwe del përpara gjykatës

Më: 6 gusht 2022 Në ora: 17:48
Aldo Tuci

Një shqiptar që jeton në Zimbabve, ka dalë ditën e djeshme përpara gjykatës nën akuzën e përdhunimit.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për shtetasin Aldo Tuçi i cili është pronar i një kazinoje.

Denoncuesja, është shprehur në gjykatë se Tuçi i ka ofruar një punë në kazinon e tij në Greystone Park.

Ajo tha se më 30 qershor të këtij viti, Tuci e thirri atë në kazino ku nuk kishte asnjë person tjetër. Më pas, ai i ka kërkuar që të kryejnë marrëdhënie seksuale në mënyrë që ajo të punësohej.

Sipas dëshmisë, pasi 29-vjeçarja ka refuzuar, shqiptari e ka përdhunuar. Denoncimi i këtij rasti u bë menjëherë pasi e reja u pushua nga puna për performancë të dobët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat