Shqiptari gjen një çantë me 6250 dollarë në Australi, ia kthen pronares dhe bëhet lajm në një televizion të njohur - Bota Sot
Shqiptari gjen një çantë me 6250 dollarë në Australi, ia kthen pronares dhe bëhet lajm në një televizion të njohur

Diaspora

E shtunë, 17 nëntor 2018

Shqiptari gjen një çantë me 6250 dollarë në Australi, ia kthen pronares dhe bëhet lajm në një televizion të njohur

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 10:19
Adem Gashi

Adem Gashi, një shqiptar i cili jeton në Australi, sot në mëngjes në trenin e Sydney ka gjetur një çantë me 6250 dollarë, të cilën ia ka kthyer pronares përmes televizionit  Channel 7.

Gashi përmes Facebook-ut ka njoftuar se pas paraqitjes së rastit, kanë gjetur adresën e gruas dhe ia ka kthyer çantën me gjithë paratë.

Ky gjest i vlerësuar si shumë human, është bërë lajm edhe në televizionit Channel 7.

‘’Sot ne Mengjes duke udhtuar me Tren e kam Gjetur nje Qant me $ 6250 pastaj Kam kontakruar me Televizionin channel 7 ,dhe se Bashku me ta kemi Gjetur Adresen e asaj Gruas te ciles i kishte Humbur Qanta dhe ja Kam Kthyer Qanten me gjithe Parat.
Shpresoj se te gjith njerzit duhet te bejne keshtu sepse eshte Ndjenje e mire kur Humb diqka dikush me ti sjell ne shtepi.’’, ishte postimi i Adem Gashit.

Shikojeni storjen televizive:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test