Ambasadorja Çitaku takon në Këshillin e Sigurimit një studentët nga Kosova në SHBA - Bota Sot
Ambasadorja Çitaku takon në Këshillin e Sigurimit një studentët nga Kosova në SHBA

Diaspora

Ambasadorja Çitaku takon në Këshillin e Sigurimit një studentët nga Kosova në SHBA

Nga: Beqir Sina Më: 15 nëntor 2018 Në ora: 16:35
Këshillimi i Sigurimit

UN - NEW YORK : Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku është takuar, dje në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, dje në sallën e “Palltit të Qelqët” seancën e rradhës për Kosovën, në atë që është e fundit për këtë vit - me një student nga Kosova që studion për marrëdhëniet ndërkombëtare.

Çitaku në përshkrimin e saj të fotografisë së publikuar në Facebook, e ka cilësuar “Zëmra më bëhet Mal!”

Ajo me diciturën “Zëmra më bëhet Mal!” shkruan në llogarinë e saj në rrjetin social Facebook, ku ka postuar edhe fotografinë se: “Dje pas seancës së Këshillit të Sigurimit, tek ulësja erdhi një djalë i ri. Me shqipe të përkryer më tha se është me origjjnë nga Kosova, dhe se familja i kishte shkuar në Norvegji gjatë luftës. Isa Rama sot studijon mardhëniet ndërkomëtare në Norvegji, dhe si pjesë e studimeve ishte edhe angazhimi pranë Misionit të Norvegjisë në OKB.” shkruan Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku teksa është takuar, dje në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, seancën e rradhës për Kosovën, me Isa Ramën një student kosovar që studion për marrëdhëniet ndërkombëtare në Norvegji.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...