Ushqimet e shëndetshme që ju ndihmojnë të humbni peshë - Bota Sot
Ushqimet e shëndetshme që ju ndihmojnë të humbni peshë

Dieta

Ushqimet e shëndetshme që ju ndihmojnë të humbni peshë

Më: 5 maj 2019 Në ora: 07:15
Ilustrim

Nuk duhet gjithmonë të hani më pak për të humbur peshë.

Përkundrazi duhet të hani mjaftueshëm sa për t’i dhënë trupit vlerat ushqyese të nevojshme – ushqim të shëndetshëm.

Kjo do të thotë të hahen ushqimet e duhura për trupin dhe që nxisin metabolizmin tuaj, duke shpejtuar kështu procesin e humbjes së peshës!

Më poshtë janë 15 ushqime të shëndetshme që do t’ju ndihmojnë të humbni peshë më shpejt.

Mustardë

Vezë

Kanellë

Arra

Ushqimet e grurit

Grejpfrut

Dardha

Spec të kuq

Spinaq

Patate të ëmbla

Salmon

Mish

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...