Dieta e mbushur me patate që ndihmon në humbjen e peshës - Bota Sot
Dieta e mbushur me patate që ndihmon në humbjen e peshës

Dieta

Dieta e mbushur me patate që ndihmon në humbjen e peshës

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 11:46
Ilustrim

Programet e humbjes së peshës shpeshherë janë fokusuar në zvogëlimin e sasive të karbohidrateve që i konsumoni, e kjo është paksa e vështirë për adhuruesit e karbohidrateve.

Por ekziston një mënyrë për të humbur peshë dhe njëkohësisht t’i shijoni këto karbohidrate, dhe kjo mënyrë përfshin patatet.

Patatet e pjekura kanë pak yndyrë dhe pak kalori, ndërsa janë burim i shkëlqyeshëm i vitaminës C dhe vitaminës B6.

Sidoqoftë, shumë pak njerëz nuk i hanë ato të pjekura, por i preferojnë të fërguara dhe të zhytura në salca të ndryshme.

Ngrënia e patateve të pjekura është mënyra se si ato funksionojnë për humbje të peshës.

E mira tjetër e patateve është se ju ngopin për një kohë më të gjatë, që do të thotë se do të hani më rrallë dhe do të konsumoni më pak kalori. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test