Me ndihmën e kësaj kafeje mund të humbni deri 40 kilogramë! - Bota Sot
Me ndihmën e kësaj kafeje mund të humbni deri 40 kilogramë!

Dieta

Me ndihmën e kësaj kafeje mund të humbni deri 40 kilogramë!

Më: 2 mars 2018 Në ora: 09:55
Kafeja

Këtë lëng e ka shpikur biznesmeni Dave Icepray dhe sa hap e mbyll sytë ka pushtuar botën. Edhe pse një përzierje e kalorive, në fakt kjo kafe bën çudinë në largimin e kilogramëve. Ai ka theksuar se përmes kësaj kafeje ka humbur 40 kilogramë.

Një filxhan kafe përmban nga 200 deri 500 kalori dhe nga 45 deri 65 për qind gram yndyra të pangopura. Shërben si zëvendësim për shujtë, dhe për tri orët e ardhshme nuk do ta ndieni urinë.

Perberesit:

1 lugë kafe nes
½ e lugës kakao ose disa pika aromë vanilje
1 dl qumësht bademi
1 lugë vaj kokosi organik
1 dl ujë të vluar

Pergatitja:

Në gotë hidhni kafenë nes dhe kakaon dhe shtoni ujin e vluar. E përzieni e më pas shtoni qumështin e ngrohtë të bademit. Në fund shtoni një lugë vaj kokosi. Mbani mend, ky është zëvendësim për shujtë. Nëse e pini këtë lëng dhe hani në mënyrë normale, shumë shpejt do ta vëreni se edhe mund të shtoni në peshë.

Pra, ka efekt të dyfishtë, nëse dëshironi të humbni në peshë do ta arrini, por edhe nëse dëshironi të shtoni në peshë, do ta arrini peshën e dëshiruar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test