Durrës, një 67-vjeçar me grip në gjendje të rëndë - Bota Sot
Durrës, një 67-vjeçar me grip në gjendje të rëndë

Durrësi

Durrës, një 67-vjeçar me grip në gjendje të rëndë

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 14:02
Ilustrim

Një 67-vjeçar nga Rrashbulli është shtruar prej një jave në Spitalin Rajonal të Durrësit, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ai është diagnostikuar me grip të shkaktuar nga virusi AH1, një mutacion i gripit të derrit, e ndodhet në terapi intensive në Reanimacionin e spitalit të qytetit bregdetar, i ndihmuar nga pajisje të jashtme për frymëmarrjen.

Përcaktimi i llojit të virusit është bërë nga Instituti i Shëndetit Publik.

Sipas mjekut Izet Aliaj, i prekuri vuan edhe nga sëmundje kronike kardiovaskulare dhe ato të mushkërive, gjë që e kanë rënduar gjendjen e tij, duke bërë që të kalojë në pneumoni masive.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...