Tërmet në Durrës

Durrësi

Tërmet në Durrës

Më: 13 prill 2020 Në ora: 19:54
Ilustrim

Një tjetër tërmet ka rënë në Durrës pak më parë, me magnitudë 4.5 ballë sipas shkallës Rihter.

Ky është tërmeti i tretë që bie që nga mbrëmja e djeshme, ku mbrëmë në orën 12 ishte regjistruar një tërmet me magnitudë 3.3 ndërsa edhe sot më herët ishte me magnitudë 3.3.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 45 kilometra larg qytetit të Tiranës.

Nuk raportohet për dëme materiale ose persona të lënduar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat