Të dehur dhe pa leje drejtimi, 2 në pranga në Durrës - Bota Sot
Të dehur dhe pa leje drejtimi, 2 në pranga në Durrës

Durrësi

Të dehur dhe pa leje drejtimi, 2 në pranga në Durrës

Më: 26 korrik 2020 Në ora: 09:41
Durrës

Dy shtetas janë arrestuar nga policia e Durrësit pasi u kapën pa leje drejtimi dhe të dehur.

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të masave të marra për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e sigurisë së përdoruesve të rrugës, kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

– V.A., 52 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen Nr.17, Durrës, duke drejtuar mjetin tip Ford është përplasur me mjetin tip Honda, me drejtues shtetasin K.D., ku për pasojë janë shkaktuar dëme materiale.

Gjatë testit të kryer nga ana e Shërbimeve të Policisë Rrugore është konstatuar që shtetasi i mësipërm ishte në gjendje të dehur.

– A. G., 35 vjeç, banues në Kosovë, pasi në lagjen Nr.4 është kapur duke drejtuar mjetin tip Citroen në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat