Pas Lezhës, edhe Durrësi ”pushtohet” nga mjegulla e pluhurit afrikan

Durrësi

Pas Lezhës, edhe Durrësi ”pushtohet” nga mjegulla e pluhurit afrikan

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 23:40
Durrësi

Edhe Durrësi ”pushtohet” nga mjegulla.

Ashtu si e kishin parashikuar sinoptikanët, mjegulla e dendur me pluhurin afrikan nga Saharja. ka pushtuar Lezhën dhe më pas Durrësin. 

Mjegulla ka rënë pas orës policore, pra orës 20:00 të mbrëmjes.

Për fat të mirë, pas kësaj ore lëvizjet e mjeteve kanë qenë të rralla, pasi po të kishte qenë më herët, mjegulla mund të ishte bërë shkak për aksidente.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat