Kapet peshkaqeni i rrezikshëm 6.5 metra i gjatë në Durrës

Durrësi

Kapet peshkaqeni i rrezikshëm 6.5 metra i gjatë në Durrës

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 14:11
Foto

Një peshkaqen i madh është kapur në thellësitë e detit Adriatik, përballë grykëderdhjes së lumit Buna. Peshkaqeni i rrezikshëm është kapur nga peshkatarët durrsakë në anijen Geraldo.

Kapiteni Kapllan Rama për rastin në fjalë tha se ka 40 vjet në det dhe kjo është hera e 5 që kap peshkaqen.

“Pasi ngritëm tratat me vinç pamë që kishte rënë një peshkaqen tepër i rrezikshëm. Me kujdesin më të madh e hipëm në kuvertë. Kjo nuk është zotësia ime, është shansi që bie në tratat fundore”, u shpreh kapiteni Rama.

Peshkaqeni peshonte 650 kilogramë dhe ishte rreth 6.5 metra i gjatë. Peshkaqeni u kap në thellësinë 155 metra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat