Me qirinj në duar, durrsakët protestojnë në heshtje për vrasjen makabre të Mateos 8-vjeçar

Durrësi

Me qirinj në duar, durrsakët protestojnë në heshtje për vrasjen makabre të Mateos 8-vjeçar

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 17:47
Me qirinj në duar, durrsakët protestojnë në heshtje për vrasjen makabre të Mateos 8-vjeçar

Në Ditën Botërore të Fëmijëve, qytetarë durrsakë u mblodhën në sheshin kryesor të qytetit për të protestuar për vrasjen e vogëlushit Mateo Vasia.

Me tullumbace të bardha dhe qirinj në duar ata protestuan në heshtje kundër pasigurisë, papërshkueshmërisë dhe mosfunksionimit të hallkave të ndryshme të shoqërisë dhe drejtësisë në mbrojtjen e fëmijëve dhe të së drejtës për jetën.

Shumë qytetarë nga rrethe të ndryshme të vendit kanë kërkuar të nënshkruajnë peticionin që kërkon dënimin me vdekje të vrasësit Klodian Çalamani.

Ngjarja e ndodhur pak ditë më parë në një prej fshatrave të Fierit ka tronditur mbarë opinionin publik. 38-vjeçari Klodian Çalamani i mori jetën 8 vjeçarit të pafajshëm, duke e goditur pas koke e më pas duke e groposur pas shtëpisë së tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat