29-vjeçarja aksidenton të moshuarin, ja gjendja e tij shëndetësore

Durrësi

29-vjeçarja aksidenton të moshuarin, ja gjendja e tij shëndetësore

Më: 12 dhjetor 2021 Në ora: 22:09
Foto ilustrim

Një aksident është shënuar mbrëmjen e sotme në rrugën Maminas Durrës, ku një automjet ka përplasur një motomjet me drejtues shtetasin R.X.

Sipas njoftimit të bërë nga policia mësohet se 29-vjeçarja ka përplasur 65-vjeçarin, e për pasojë ky i fundit ka mbetur i plagosur dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 12.12.2021., rreth orës 21:40, në Maminas Durrës, një automjet me drejtuese shtetasen A. F., 29 vjeçe, ka përplasur një motomjet me drejtues shtetasin R. X., 65 vjeç, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin rrethanave dhe përcaktimin e shkakut të aksidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat